Doğal Mineraller...

İçerdiği Mineraller hiç bir işleme tabi tutulmadığı   için sizlere tüm doğallığı ile   sunuluyor... Binlerce  Metre derinden gelen sağlıklı ve Şifalı  onlarca Hastalığa deva olan suyumuz  sizin RADON THERMAL'e olan uzaklığınız  kadar yakınınızda...

 Kaplıcann Şifalı Olduğu Hastalıklar 
 
1-    Romatizmal Hastalıklar
2-    Boyun,bel fıtığı ve kireçlenmeler
3-    Siyatik ağrılar
4-    Çocuk felçleri
5-    Kadın Hastalıkları
6-    Erkeklerde cinsel bozukluklar    
7-    Kısırlık sorunları                      
8-    Cilt hastalıkları
9-    Hazımsızlık
10-   Böbrek ve idrar yolları sorunları
11-   Kum ve taş düşürme
12-   Bel ve boyun ağrıları
     
 
13-   Damar sertliği, hipertansiyon
14-   Kan Dolaşımı sorunları
15-   Malarya, karaciğer rahatsızlıkları
16-   İlthabi hastalıklar
17-   Ruhsal yorgunluk ve sinirsel gerginlik
18-   Bağırsak ve mide rahatsızlıkları
19-   Kansızlık
20-   Bel aşağı iki bacağın felç durumu
21-   Beyin yorgunluğu
22-   Deri altındaki bağ dokusunun yaygın iltihapları
23-   Düşük ve Yüksek tansiyon hastalıklarında tansiyonu dengeler.
                                                       


ŞİFALI TERMOMİNERAL RADON GAZLI SICAK SU

Hipertermal 42,5 C, hipotonik maden sularının fizksel özelliklerine sahiptir. Kimyasal özellikjeri nedeniyle pek çok hastalığın şifa kaynağıdır. Sıcak maden suyu, tuzlu bikarbonattı, karbondioksit, kükürtlü, iyodürlü demirli yapıdadır. Bünyesinde Radon (gençleştiren gaz) bulundurmasından dolayı hücreleri yenilemekte, hormonları aktive etmekte, bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.

Fiziksel Özellikler:
Kendine has tat, renk (Pt, Co)5, bulanıklık normal değerde, çökelti yok. Kimyasal Özellikler:Sodyum florürlü, florürlü karışık nitelikte termomineralli sudur. Fiziko Kimyasal Özellikler: PH: 6,5 Elektirik iletkenliği: 9730 µx/cm Yoğunluğu: 1.0060 gr/cm3 Toplam Mineralizasyon:6016,97 mg/Lt Sıcaklık:42,5 ºC

TIBBİ RAPORLARIN DEĞERLENDİRMESİ SONUCUNDA TIBBİ ENDİKASYONU EN GENİŞ ŞİFALI SUDUR.


Stres ve strese bağlı tüm rahatsızlıklar, asabiyet, uykusuzluk ve halsizlikte her türlü romatizmal hastalıklarda (özellikle iltihabi yapıdaki eklem ve eklem dışı romatizmalarda), Gut hastalığı ve şeker hastalığı gibi metabolik hastalıklarda, Deri hastalıkları ve saç dökülmelerinde,Dolaşım sistemine ait kompanse kalp yetmezlikleri, esansiel hipertansiyon ve hipotansiyon, ateroskleroz ve yaşlılığa bağlı arter spazmları, Bürger-Raynoud gibi semptomatik tonuse bağlı damar hastalıklarında, varis ve tromboflebit sekellerinde,Astım bronşial, kronik üst solunum yolu hastalıkları, sinüzit allerjik burun iltihaplarında, (Rinit) idenin, bağırsakların, karaciğer ve safra kesesinin fonksiyonel hastalıkları,kronik ülserlerse,Kansızlıklarda,Ortopetik ameliyat sekellerinde, kemik erimesinde (osteoropoz) kaplıca banyosunun, inhalasyon ve ek tedavilerin yararlı olacağı belirtilen bu hastalıkların tedavisinde kaplıca suyunun yardımcı/tamamlayıcı/destekleyici tedavi unsuru olarak kullanılabilir nitelikleri vardır.

 Kaplıca suyu 1 saat içinde ilk kürde tedavi etkisini göstermekte, 3 günlük kür döneminde bazı hastalıkları çözmekte, 10 günlük kür döneminde tıbbi tedaviyi desteklediği, 20 günlük kür uygulamalarında tıbbi tedaviyi tamamlayıcı rolü önem kazanmaktadır. İyileştirme gücü, gazlı kaplıca radonlu su, litresinde 6 gramın üzerinde mineral ve termo mineralli özellikleriyle özdeşleşmektedir.
       
Cilt ve alerjik hastalıklarda 3 günlük, kemik erimesi, kireçlenme, romatizmal hastalıklar, damar hastalıkları ve siyatikte 10 günlük termal-banyo ve içme kürüyle tedavi mümkündür. Radon Thermal'de Vitiligo hastalığı 3 yılda tedavi edilebilmektedir. İçme kürü banyo kürü ile birlikte uygulandığında şeker, stres, tansiyon, gut hastalıkları ile ilgili rahatsızlıkların azaldığını hissedecek, 15 günde dengeli bir şekilde zayıfladığınızı, direncinizin arttığını ve vücut elastîkiyetine kavuştuğunuzu, cildinizin kadifeleştiğini, güçlendiğinizi farkedeceksiniz.

T.C. Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri 09.09.2004 tarih ve 24 sayılı KAPLICA TESİSİ İŞLETME İZNİ İ.Ü. Tıp Fakültesi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Anabilim Dalı'nın 21.12.1987 tarih ve 852/87 sayılı tıbbi raporları ile Alman Kaplıcalar Enstitüsü'nden Prof. Dr. Bernard Rhode'nin hazırladıkları su analiz raporları ve diğer yetkili kurum raporları termal suyunun tıbbi etkisini onaylamaktadır.

Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-kur güvencesi olanlar Radon thermal'de kaplıca tedavisinden yararlanabiliyor...